lv ru

ANNO 1987

+371 67 249 137

Oftalmoloģija

Oftalmoloģija

Oftalmoloģisko pieņemšanu mūsu klīnikā veic Dr. Jeļena-Oksa Minaļto LVB EESVO ISVO biedrs. Dr. Oksa-Minaļto veic dažādas saražģītības pakāpes makro un mikro ķirurģiskās operācijas. Visas mikroķirurģīskas operācijas ka arī mediālā acs kaktiņa entropijas likvidēšana tiek veiktas izmatojot Vācu operācijas mikroskopu. Pie dakteres Ir iespējams veikt arī acu pārmantotu slimību pārbaudi. 

Acs ir ļoti smalks un precīzs orāns, tāpēc tikai savlaicīga un pareiza acs slimību ārstēšana garantē redzes saglabāšanu. Ir daži specifiski oftalmoloģiski simptomi, kuru dēļ ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk meklēt veterinārārsta - oftalmologa palīdzību. Šie simptomi ir: asarošana, gaismas fobija, sašaurināta acs sprauga, apsārtusi konjunktīva vai trešais plaksts, acs apjoma palielināšanās, strutaini izdalījumi acs kaktiņā, redzes zudums vai pasliktinājms, jebkuras acs ārējā izskata izmaiņas.

Ja Jums ir aizdomas uz acs traumu, pat ja trauma liekas nebūtiska,  rekomendēju nekavējoties apmeklēt veterināro oftalmologu, jo pat neliels punktiņš vai nelīdzenums acs radzenē var novest pie acs zaudēšanas pāris dienu laikā! Ir pašsaprotams, ka ne vienmēr traumētu dzīvnieku var nogādāt pie veterinārārsta. Tāpēc es sniegšu dažus padomus, ko var izdarīt mājas apstākļos:

- Ja acs ir vaļā, pamatīgi izskalojiet to ar fizioloģisko sāls šķīdumu

- Ja acs ir ciet - nedrīkst aiztikt, netaisīt vaļā piespiedu kārtā, bet nekavējoties doties pie oftalmologa

- Ja acs izspiežas uz āru, ir ārā no orbītas, nepieciešams kārtīgi sapilināt mākslīgās asaras.

Atceraties, tikai ārsts var adekvāti novērtēt bojājmu pakāpi un sniegt nepieciešamu palīdzību!

Katrs ir dzirdējis teicienu - "acis - dvēseles spogulis", bet nav iedziļinājies tās nozīmē. Veterinārais oftalmologs ne vienmēr var ieskatīties dzīvnieka dvēselē, bet uzsādīt somatisko (ne oftalmologisko) diagnozi var bieži. Bieži vien daudzas acs problēmas ir sekas sistēmiskai vai lokālai organisma saslimšanai, kas ir tālu no acs. Acs asarošana var uzrādīt par infekcijas slimību, lēcas saduļķošanās bieži parādās pie cukura diabēta, pēc acs dibena stāvokļa var spriest par hipertonisko slimību, nieru slimību un smadzeņu tūsku. 

- Jūsu Dr. Jeļena Oksa-Minaļto 

Ar oftalmoloģiskiem pakalpojumiem var iepazīties sadaļā "CENAS".